W ramach dnia otwartego w PWSH Pomerania zapraszamy wszystkich mieszkańców Chojnic i okolic do wzięcia udziału w następujących wydarzeniach:

  • Gra Miejska – poznaj historię Chojnic i okolic. Zaskocz nas swoją wiedzą. Zapraszamy Was na krótki spacer z zagadkami. Przygotuj się na miły wysiłek intelektualny. Zbieraj na punktach kontrolnych noty a wygrasz zaskakujące nagrody. Zapraszamy do udziału wszystkie grupy wiekowe od 15 do 115 lat. Grupy winny liczyć nie mniej niż 2 osoby.
  • Alkogogle – nigdy nie prowadziłeś pojazdu pod wpływem alkoholu albo po jego spożyciu? To dobrze! Damy Tobie szansę sprawdzić swoje umiejętności w takim stanie. Spójrz na świat w innych kolorach, niekoniecznie różowych.
    Drony – zobacz jak można szpiegować, podglądać. Pokażemy w jaki sposób należy obchodzić się z tymi szpiegowskimi urządzeniami i do czego są tak naprawdę zdolne.
  • Symulator wypadku – Czy wiesz ile waży Twoje ciało w chwili wypadku? Czy wiesz jak się zachowują w chwili zderzenia wszelkie nieprzytwierdzone przedmioty? Niezapomniane przeżycia zapewni właśnie symulator wypadku. Lepiej przetestować to u Nas niż doświadczyć na własnej skórze.
  • Zagadki sądowe i detektywistyczne – Zabaw się z nami w Sherlocka Holmesa. Wytęż umysł i spróbuj ustalić winnego zdarzenia na drodze. Wydedukuj kto będzie musiał zapłacić za skutki zdarzenia na drodze. Bądź sędzią i wydaj wyrok! Zobaczymy czy będziecie bardziej sprawiedliwi w swoich osądach niż znana z TV sędzia Anna Maria Wesołowska.
  • Pasje i hobby! – Każdy, nawet nauczyciele akademiccy mają swoje pasje. Jedni lubią robić swetry na drutach, inni wycinać origmami, kolejni eskcytują się magnesami. Przyjdź na dni otwarte a poznasz część naszych pasji i zobaczysz co jest naszym hobby.
  • Podróż w czasie – pozwól przenieść się w inne epoki i zmierzchłe czasy. Zobaczysz stroje minionych lat. Damy Tobie szansę na zobaczenie współczesnych mundurów i elementów ich wyposażenia.
  • Coś na ząb – Nie możemy żyć tylko strawą duchową. Specjalnie dla tych, którzy trochę zgłodnieją mamy pachnącą i wyśmienitą grochówkę wojskową. Mniam.