28 sierpnia 2015r., na Wydziale Nauk Humanistycznych i Administracji PWSH „Pomerania” w Chojnicach, już po raz kolejny odbyła się ceremonia graduacji. Dyplomy uroczyście wręczono absolwentom wydziału, którzy celebrowali tę podniosłą chwilę w otoczeniu najbliższych. Ceremonię otworzył Rektor dr hab. Janusz Gierszewski, prof. PWSH, który wygłosił słowo wstępne przytaczając jedną z przypowieści P. Coelho. Vivat Academia! Vivant Bacalares! powiedział też nawiązując do tradycji antycznej szkoły Perypatetyków, w której uczniowie poznawali świat w trakcie przechadzek ze swoimi nauczycielami.

    Uroczystość odbyła się w oprawie artystycznej – wystąpił student Radek Osiński. Na ekranie wyświetlała się prezentacja zdjęć z ostatnich trzech lat. W jej trakcie w niejednym oku zakręciła się łza. W atmosferę waruszenia wpisało się wystąpienie przedstawicieli Samorządu Studenckiego. Wykład Graduacyjny wygłosił absolwent BW, Sylwester Suchomski, którego praca licencjacka na temat: Rola administracji w zarządzaniu ruchem na drogach na przykładzie powiatu tucholskiego, została wyróżniona. Promotorem pracy był dr Marek Enerlich. Nie zabrakło również głosu najważniejszych osób tej uroczystości – w imieniu Absolwentów głos zabrała Marzena Szyca.

    Po uroczystości studenci stawali do wspólnych zdjęć ze swoimi promotorami i wykładowcami. Wielu z nich zapowiada jednak, że nie żegnają się ze swoją uczelnią definitywnie, lecz mówią jedynie „do zobaczenia”. Zamierzają bowiem skorzystać z bogatej oferty studiów magisterskich i podyplomowych, która obejmuje następujące kierunki: studia magisterskie: Pedagogika, studia licencjackie: Pedagogika, Administracja, Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Filologia Angielska oraz Podyplomowe: Pedagogika, Administracja, Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

    Podczas Graduacji zostali wyróżnieni następujący absolwenci, którzy otrzymali symboliczne pióro i pamiątkowy tomik poezji prof. Janusza Gierszewskiego pt. Wiosnopisanie…

Dagmara Dudek, absolwentka Administracji, ze średnią 4,75,

Dorota Nowicka, absolwentka Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ze średnią 4,77,

Marzena Szyca, absolwentka Pedagogiki, ze średnią 4,84

Teresa Binger, absolwentka Pedagogiki studiów magisterskich, ze średnią 4,83

    Gratulujemy i życzymy powodzenia!!

11

3

9

7

12