Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych mieszkańców Chojnic i okolic by przyłączyli się do wspaniałego wydarzenia jakim jest MARATON PISANIA LISTÓW. 30 listopada w godzinach 9:00-14:30 w sali 113 budynku PWSH Pomerania, przy ul. Świętopełka w Chojnicach, mogą Państwo napisać odręcznie swoje listy. Mogą Państwo także zaangażować swoją rodzinę, bliskich i znajomych oraz środowisko lokalne poprzez zachęcenie ich do napisania takiego listu. Jeśli danego dnia nie mogą się Państwo zjawić, aby list napisać, można to zrobić w dowolnym miejscu, a list dostarczyć do dziekanatu Uczelni najpóźniej do dnia 5 grudnia. Ważne jest żeby list był napisany odręcznie i podpisany(tak jak jest to zrobione na wzorach.

Maraton KROK PO KROKU, jak to działa:

  1. Amnesty na całym świecie identyfikuje osoby, które są zagrożone lub potrzebują solidarności i sprawiedliwości.
  2. Wybieramy bohaterów/-ki, którym możemy pomóc właśnie teraz!
  3. Przygotowujemy materiały. Na całym świecie odbędzie się Maraton w obronie tych samych bohaterów/ek.
  4. Na początku grudnia aktywiści i aktywistki organizują niesamowite wydarzenia i akcje.
  5. Ludzie na całym świecie piszą listy, maile, SMS-y, tweetują i podpisują petycje.
  6. Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane.
  7. Ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są wsparciem dla bohaterów/ek i ich bliskich – dają im siłę!
  8. Do Amnesty docierają dobre wiadomości, które ukazują zmianę dokonaną przez Was!

               Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2018 roku podjęto ponad

5,9 mln akcji na całym świecie. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizują się ludzie na całym świecie, aby solidarnie przeciwstawić się naruszeniom praw człowieka. Istotą kampanii jest napisanie odręcznie jak największej ilości listów w obronie praw człowieka łamanych w stosunku do kontrentych ludzi na całym świecie.

Iskra odwagi jest w każdym z nas!
Możemy zabrać głos w słusznej sprawie.
Możemy wysłać tweeta.
Możemy protestować.
Możemy napisać list.

Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.

Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

               W 2018 r. w 854 miejscach w całej Polsce napisaliśmy 308 974 listy! W zeszłym roku Studenci PWSH Pomerania napisali prawie 600 listów w zaledwie

3 godziny. Mamy nadzieję, że w tym roku liczba tych listów będzie większa, w związku z czym zachęcamy do przyłączenia się do tak wspaniałej akcji!


Pozdrawiam serdecznie,
Fabiola Burandt

Załączniki
Wzory listów