Piotr Nowak, student III roku na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne należy do niepospolitych talentów sportowych. I to w wielu dyscyplinach sportu.

Główną, ale nie jedyna jego domena sportowej aktywności jest bieganie na długich dystansach. W 2012 roku ukończył Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN 100 km w 24 h. także w 2014 roku stanął na starcie tego wyczerpującego biegu, zajmując 20 miejsce na startujących 291 osób z tym, że ukończyło go 78 uczestników

Dwa lata temu Piotr zdobył Mistrzostwo Europy w Rogainingu Barcelona. Jest to wytrzymałościowy bieg lub marsz na orientację, polegający na zdobyciu jak najwięcej punktów kontrolnych w 24 godziny. W tym samym roku „zwojował” srebrny medal i 2 miejsce w I Pomorskim Rogainingu o Puchar Burmistrza Czerska.

Nieobce są mu także biegi na orientację. Najnowsze trofeum to tegoroczne 2 miejsce w kategorii TR 50 (rowerowa 50 km) w marszu na orientację Wilcze Tropy Wieck.

Jeśli chodzi o marsze na orientację, to było ich wiele i również zajmowałem miejsca na podium,  były to marsze z Pucharu Borów Tucholskich – wspomina nasz lekkoatleta. – Sam również byłem organizatorem dwóch marszy. Wracając do tegorocznych trofeów w tym roku ich lista powiększyła się o udane starty  biegach w Tczewie, Czersku i Krojantach. Piotr nie skupia się tylko na zdobywaniu własnych medali, pomaga także innym. W końcu czerwca br. w Zielonej Górze uczestniczył w Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w biegu na 5 km, jako przewodnik osoby niewidomej.

Ma też swoje dokonania w piłce siatkowej: 2 miejsce w halowym turnieju w siatkówkę drużyn mieszanych 2015 r., 2 miejsce w turnieju siatkówki plażowej Ostrowite 2014, 2015 w kategorii senior. 

 – Oczywiście osiągnięć sportowych mam o wiele więcej w tych dziedzinach, lecz z wcześniejszych lat – dodaje utalentowany student. – Zaliczam do nich ukończony półmaraton w 2009 r, biegi uliczne jak i przełajowe w różnych miastach. Biegam w klubie Florian Chojnice. W marszach na orientację reprezentuję STK LUKS POL Czersk.

                                                                                              red. Iwona Małgorzata Lemańczyk

sportowiec2

sportowiec

sportowiec3