Informacje o kierunkach studiów, możliwość porozmawiania z wykładowcami i studentami oraz liczne atrakcje kulinarne i sportowe przyciągnęły  kandydatów, gości i studentów na Dniu Otwartym PWSH „Pomerania” w Chojnicach.

        W piątek 15.05 w godzinach 13-16 gościliśmy osoby zainteresowane studiowaniem w PWSH „Pomerania” oraz nauką w Akademickim Zespole Szkół „Pomerania”. Tradycyjnie studenci zaprezentowali swoje kierunki studiów, a pracownicy odpowiadali na pytania dotyczące rekrutacji.

        Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje, jak prezentacja sprzętu jednostek umundurowanych, Pokazy Bractwa Rycerskiego Herbu Tur, pokaz sztuk walki USK Kempo. W czasie imprezy zaprezentowali się sami studenci, którzy przeprowadzili pokazy z zakresu studium kryminalistyki oraz warsztaty Kultury Kaszubskiej przygotowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Kandydaci i studenci mogli sprawdzić się w konkursach rzutu biretem oraz w konkursie wiedzy o PWSH „Pomerania”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zawody strzeleckie „Oko Żaka” na trenażerach sportowych przeprowadzone przez jednostkę wojskową z  Nieżychowic. Nagrodzono studentów z kierunków: Pedagogika – za I zdobycie miejsca, Administracja – II miejsca i Bezpieczeństwa Wewnętrznego – III miejsca.  Już tradycyjnie można było skosztować wojskowej grochówki nakładanej osobiście przez Rektora PWSH „Pomerania” prof. PWSH dr hab. Janusza Gierszewskiego.

         Dziękujemy za pomoc żołnierzom JW 3775 oraz sponsorowi, P. Andrzejowi Skibie. Szczególne podziękowania składamy na ręce przyszłym studentom za zainteresowanie imprezą i studiowaniem na PWSH „Pomerania” w Chojnicach.

        Do zobaczenia na zajęciach!

(K.M.)

IMG_0707Uroczyste otwarcie Dnia Otwartego przez Samorząd Studencki i Samorząd uczniowski.

IMG_0706Uczniowie liceum ogólnokształcącego ASZ „POMERANIA” i zaproszeni goście.

IMG_0710Wystawa kryminalistyczna studentów bezpieczeństwa wewnętrznego.

IMG_0714Pokaz tańca Bractwa Rycerskiego Herbu TUR.

IMG_0716Strzelanie do celu – trenażery wojskowe.

IMG_0728Rektor dr hab. Janusz Gierszewski, prof. PWSH częstuje grochówką.